Volvo XC60 najlepsze w swojej klasie!

Mimo ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego, który nie ominął także rynku motoryzacyjnego, niektóre marki notują całkiem niezłe wyniki za rok 2012. Jedną z tych marek jest szwedzkie Volvo, ze swym flagowym modelem XC60.

Sprzedaż Volvo w pierwszym kwartale 2012 roku wyniosła 1359 egzemplarzy nowych aut, co dało 1,8% udziału w całym rynku motoryzacyjnym. Pozwoliło to marce Volvo zająć pierwsze miejsce w segmencie Premium. Jednak firma nie osiadła na laurach i nie zwolniła tempa. W dalszych miesiącach roku odnotowała kolejne wzrosty sprzedaży, jak i cały segment Premium, który zyskał 36% wzrost. Niewątpliwy sukces firma Volvo zawdzięcza niezwykłemu modelowi auta XC60, który stał się hitem sprzedaży.

Volvo XC60 cieszy się niesłabnącą popularnością głównie wśród żeńskiej części kierowców SUV-ów w Polsce. Jak podają statystyki, co piątym nowym autem o emblemacie XC60 z salonu wyjeżdża kobieta, a najchętniej wybieranym kolorem lakieru jest „brąz terra”.

Volvo XC60 może się pochwalić doskonałymi wynikami pod względem bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że w testach ADAC w swojej klasie nie miał sobie równych. Pokonał takie tuzy motoryzacyjne, jak Audi A4, Volkswagen Passat CC, Honda Accord, Lexus IS czy Ford Mondeo. To szacowne grono musiało oddać palmę pierwszeństwa Volvo, które inżynierowie ze Szwecji uzbroili po zęby w najnowsze systemy wspomagające i poprawiające bezpieczeństwo zarówno kierującego, jak i innych użytkowników dróg.

Niestety samochody Volvo nie są idealne i bezawaryjne. Chorują często na wiele przypadłości, które mogą okazać się koszmarem na jawie i w dość drastyczny sposób uprzykrzyć życie właściciela. Niejednokrotnie pojawiają się problemy z filtrem cząstek stałych, automatyczną skrzynią biegów, problemy z elektroniką pokładową czy tulejami zawieszenia. Użytkownicy skarżą się również na wiele innych, drobnych problemów, ale nie ma samochodów doskonałych. Poważny kłopot pojawił się kilka miesięcy temu, gdy amerykańska agencja NHTSA ujawniła poważną wadę wśród znanych światowych marek, w tym Volvo. Okazało się, że w samochodach czołowych producentów na rynku montowano wadliwe zamienniki poduszek powietrznych, które nie tylko nie chronią, ale mogą poważnie ranić kierowcę i pasażerów. Mowa była głównie o samochodach używanych, które miały historię wypadkową na swoim koncie, ale jak jest w rzeczywistości, tego nikt nie wie. Szacuje się, że markami podwyższonego ryzyka są między innymi Audi, BMW, Honda, Hyundaia, Mercedes, Toyota, Volkswagen i niestety Volvo. Aby uchronić siebie i innych przed przykrymi konsekwencjami posiadania w aucie wadliwego sprzętu, radzimy odwiedzić najbliższy warsztat i dokonać profesjonalnych oględzin newralgicznych miejsc w samochodzie.

Najtańsza wersja XC60 D3 Kinetic o mocy 136 KM kosztuje 134 200 zł. Za wersję XC60 T6 AWD Kinetic trzeba już zapłacić ponad 205 tys. zł. Jednak gama wersji wyposażenia oraz dostępnych silników jest tak duża, że każdy z pewnością dobierze odpowiedniego Szweda do własnych, indywidualnych potrzeb. Do dyspozycji są pięciocylindrowe, turbodoładowane silniki Diesla o pojemności od 1984 cm3 i mocy 163 KM, po 4.0 litrowe, 250 konne modele benzynowe. Elastyczność napędu i odpowiednio duży moment obrotowy sprawiają, że podróż samochodem z takim napędem jest bezpieczna i energiczna, a mocy jest pod dostatkiem.

To, co wpływa na popularność modelu wśród kobiet to niewątpliwie design nadwozia i wnętrza samochodu. Mimo gabarytów i charakteru, które na pierwszy rzut oka mogłyby wskazywać na terenowe umiejętności XC60, bardziej przypomina ono duże, przestronne kombi na podwyższeniu, co według kobiet najwyraźniej jest zaletą. Może się podobać również indywidualny i charakterystyczny szwedzki styl wnętrza, cechujący się chłodnym i prostym wyglądem, ale w eleganckim i nieskomplikowanym w obsłudze stylu. Użytkowanie i codzienny serwis Volvo również nie należą do skomplikowanych i na pewno każda kobieta z łatwością poradzi sobie z prostymi procesami obsługi XC60.

Volvo XC60 to samochód zaliczany do segmentu klasy średniej, o charakterystyce terenowo-rekreacyjnej. Na pewno ten model może się podobać ze względu na linię nadwozia oraz elastyczne i energiczne systemy napędowe, oferowane w tym modelu. Oczywiście to, że częściej XC60 wybierają panie, nie oznaczy, że SUV stał się zniewieściałą, wyszminkowaną blond szwedką. Panowie również z powodzeniem poczują frajdę z jazdy tym modelem, co zapewni na pewno moc silnika i doskonałe zawieszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.