Wymiana żarówek samochodowych

Wymiana żarówek samochodowych może nas przysporzyć o spory ból głowy. Na rynku motoryzacyjnym dostępna jest bogata oferta żarówek pochodzących od różnych producentów o odmiennych parametrach. Na co uważać podczas ich wymiany?

Pomimo coraz większej popularyzacji świateł do jazdy dziennej LED wielu kierowców pozostaje wiernym tradycyjnym światłom samochodowym. Trzeba przyznać, że wymiana świateł może nadać naszemu autu charakteru i jest najprostszą oraz najtańszą formą tuningu samochodowego. Najnowsze światła ksenonowe wyglądają niezwykle okazale, a poprzez ich mocne światło są w stanie zwiększyć widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo podróżowania. Niezwykle efektownie wyglądają niebiesko-białe ksenony montowane w seryjnej produkcji najnowszych samochodów. Wymieniając światła w starszych samochodach zapewne nie uzyskamy takiego efektu, ale przy nieco droższych lampach powinniśmy być zadowoleni.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby sprawdzić czy światła posiadają homologację. Większość nieznanych, chińskich produktów nie posiada homologacji. Co się wiąże z jej brakiem? Nasz samochód nie przejdzie pozytywnie badań technicznych, a w przypadku kontroli drogowej spotkanie z policją zakończy się mandatem karnym w wysokości od 50 do 200 zł oraz odebraniem dowodu rejestracyjnego. Jest to główny powód, dla którego przy zakupie nowych żarówek powinniśmy się zdecydować na sprawdzony produkt pochodzący od znanego producenta. Pamiętajmy, że po wymianie żarówek może się zmienić ich ustawienie. W większości samochodów istnieje możliwość wyregulowania wysokości lamp, dlatego przed wyruszeniem w podróż powinniśmy dla bezpieczeństwa powinniśmy sprawdzić czy nie świecą zbyt wysoko. Aby wyregulować poziom świateł nie musimy wybierać się do warsztatu samochodowego. Wystarczy po zmroku podjechać samochodem do pionowej ściany (np. garażu) włączyć światła, a następnie je wyregulować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.